GreenBlue GB405 Tumble Dryer Electric Clothes 830W 3kg Mini Travel Vented Freestanding Wall Mount 5 Drying Programs
GreenBlue GB405 Tumble Dryer Electric Clothes 830W 3kg Mini Travel Vented Freestanding Wall Mount 5 Drying Programs










GreenBlue GB405 Tumble Dryer Electric Clothes 830W 3kg Mini Travel Vented Freestanding Wall Mount 5 Drying Programs
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Noise level | 58 - 62 dB |
| Capacity | 3 kg |
| Energy efficiency class (washing & drying) | C |
| Dimensions (with stand) (WxHxD) | 49,5 x 41,5 x 59,5 cm |
| Drum size | 460 x 265 mm |
| Power | 830 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Warnings | Do not leave the unit unattended during operation., Do not touch hot surfaces of the appliance., Connect the appliance to a correctly earthed electrical socket. |