- In stock.
Drying machine Haier HD90-A3939-S
Drying machine Haier HD90-A3939-S



Drying machine Haier HD90-A3939-S
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | HD90-A3939-S |
| Width | 59.5 cm, 580 mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 50 kg, 53 kg. |
| Drum capacity | 9 kg |
| Energy efficiency class | C |
| Drying type | Condensing with heat pump |
| Annual energy consumption | 200 kWh |
| Drying efficiency class | B |
| Number of programs | 15 |
| Noise level | 65 - 65dB |
| Management | Electronic |
| Screen | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 665 mm. |
| Country of manufacture | PL |