- In stock.
DRYER DV90DB7845GEU4 SAMSUNG
DRYER DV90DB7845GEU4 SAMSUNG



DRYER DV90DB7845GEU4 SAMSUNG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | DV90DB7845GEU4 |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 85 cm, 850 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 50 kg, 71.6221 kg. |
| Drum capacity | 9 kg |
| Energy efficiency class | A |
| Drying type | Condensing with heat pump |
| Drying efficiency class | B |
| Number of programs | 18 |
| Noise level | 64 - 64dB |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Screen | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | PL |