- In stock.
DRYER BM3T40230W BEKO
DRYER BM3T40230W BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | BM3T40230W |
| Width | 59.8 cm, 598 mm. |
| Depth | 52.1 cm |
| Height | 84.6 cm, 846 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 41 kg, 42.45 kg. |
| Drum capacity | 10 kg |
| Energy efficiency class | E |
| Drying type | Condensing with heat pump |
| Annual energy consumption | 150 kWh |
| Drying efficiency class | A |
| Number of programs | 15 |
| Noise level | 64 - 64dB |
| Drying programs | Cotton, Cotton Eco Dry, Synthetics, Mix, Towel, Gentle Care, Daily Mode, Timed Programs, Jeans, Outdoor/Sportswear, Duvet/Down Clothing, Shirts, Xpress Super Short, Hygienic Drying, Hygienic Refresh |
| Management | Electronic |
| Screen | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 598 mm. |
| Country of manufacture | TR |