- In stock.
Drone DJI NEO Fly More Combo
Drone DJI NEO Fly More Combo
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DJI, DJI |
| Model | NEO Fly More Combo |
| Length | 13 cm, 163 mm. |
| Width | 15.7 cm, 103 mm. |
| Height | 0.485 cm, 171 mm. |
| Operating radius | 2000 |
| Management | By voice, By smartphone |
| Control panel with display | No |
| With video camera | Yes |
| Video recording speed | 3840x2160@30fps, 1920x1080@60fps |
| Navigation (GPS) function | Yes |
| Flight time | 18 minutes |
| Number of megapixels | 12 |
| Maximum speed | 57.6 km/h. Operating time on full charge, up to 18 min. |
| Weight | 0.135 kg, 1,434 kg. |
| Included | Drone, 3 x batteries, charging station, remote control, propeller guard, pair of spare propellers, Type-C cable. |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Battery warranty | 12 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |