- In stock
Drone DJI DJI Mini consumer
Drone DJI DJI Mini consumer



Drone DJI DJI Mini consumer
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DJI, DJI |
| Model | Mini 4K |
| Length | 13.8 cm, 140 mm. |
| Width | 8.1 cm, 175 mm. |
| Height | 5.8 cm, 137 mm. |
| Operating radius | 4000 m |
| Navigation (GPS) function | Yes |
| Flight time | 31 minutes |
| Number of megapixels | 12 |
| Maximum speed | 57.6 km/h. Operating time on full charge, up to 31 min. |
| Weight | 0.246 kg, 0.846 kg. |
| Included | DJI Mini 4K drone with DJI RC-N1C remote control |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Battery warranty | 6 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |