- In stock.
Drone DJI DJI Mini 3 (DJI RC) Fly More
Drone DJI DJI Mini 3 (DJI RC) Fly More
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | DJI, DJI |
| Model | DJI Mini 3 (DJI RC) Fly More |
| Length | 14.8 cm, 135 mm. |
| Width | 9 cm, 240 mm. |
| Height | 6.2 cm, 195 mm. |
| Operating radius | 4000 m |
| With video camera | Yes |
| Video recording speed | 2160p@30fps |
| Navigation (GPS) function | Yes |
| Flight time | 38 minutes |
| Number of megapixels | 12 |
| Maximum speed | 57.6 km/h |
| Battery capacity | 2453 mAh. Operating time after full charge, up to 38 min. |
| Weight | 0.248 kg, 1.725 kg. |
| Included | Extra batteries and charging station included |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Battery warranty | 12 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |