Drone DJI Drone|| Mini 3 ( RC) Fly More Combo|Consumer|CP.MA.00000782.02
Drone DJI Drone|| Mini 3 ( RC) Fly More Combo|Consumer|CP.MA.00000782.02
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 8
business days
| Description | DJI Mini 3 Fly More Combo (DJI RC-N1) - Under 249 g - Extended Battery Life - 4K HDR Video - True Vertical Shooting - Intelligent Features - 38kph (Level 5) Wind Resistance - DJI RC (5.5-inch HD Display) - Beginner-Friendly, Easy-To-Fly, and Easy-To-Use |
| Lens data | FOV: 82.1° Format Equivalent: 24 mm Aperture: f/1.7 Focus: 1 m to â |
| Image sensor type | CMOS |
| Sensor size | 1/1.3-inch CMOS |
| Pixel Resolution | 12 Mega Pixel |
| Movie (best) | 2160p / 30fps |
| Max video bitrate | 100 Mbps |
| Electronic Shutter Speed | 2-1/8000 s |
| Model name | DJI Mini 3 (DJI RC) Fly More Combo |
| Digital Zoom | 2 x |
| LCD Display | 5.5" |
| Memory Card Type | Micro SDXC |
| Battery | Lithium-Ion rechargeable |
| Battery capacity | 2453 mAh |
| Flight time | 38 minutes |
| Operating temperature range | -10° to 40° C |
| GPS / geotagging | Yes |
| Drone product line | Consumer |
| Dimensions | Folded (without propellers): 148Ã 90Ã 62 mm (LÃ WÃ H) Unfolded (with propellers): 251Ã 362Ã 72 mm (LÃ WÃ H) |
| Units per Shipping Box | 4 |
| Shipping Box Depth | 57 cm |
| Shipping Box Height | 24 cm |
| Shipping Box Weight | 6.8 kg |
| Shipping Box Width | 29 cm |
| Unit Calculated Volume | 0.009918 cubm |
| Product Net Weight | 0.248 kg |
| Unit Calculated Weight | 1.7 kg |
| Speed | 16 m/s |
| Max altitude | 4000 |
| Unit Box Width | 0.13 |
| Unit Box Length | 0.235 |
| Unit Box Height | 0.195 |
| Full Description Line | Model name DJI Mini 3 (DJI RC) Fly More Combo|Consumer|Speed 16 m/s|Max altitude 4000|Lens FOV: 82.1° Format Equivalent: 24 mm Aperture: f/1.7 Focus: 1 m to â |Sensor 1/1.3-inch CMOS|Pixel Resolution 12 Mega Pixel|Shutter Speed 2-1/8000 s|Memory Card Type Micro SDXC|Battery Lithium-Ion rechargeable|Battery capacity 2453 mAh|Flight time 38 minutes|GPS|Dimensions Folded (without propellers): 148à 90à 62 mm (Là Wà H) Unfolded (with propellers): 251à 362à 72 mm (Là Wà H)|Product Net Weight 0.248 kg |
| Category Code | DRO |