-
−17%
DJI Avata 2 Battery
DJI Avata 2 Battery
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
8 - 16
business days
Provides approximately 23 minutes of flight time. Get ready for an immersive flight with a few extra batteries to create your FPV content freely and confidently.
| Capacity | 2150 mAh |
|---|---|
| Weight | Approximately 145 g |
| Standard voltage | 14,76 V |
| Maximum charging voltage | 17 V |
| Battery type | Li-ion |
| Energy | 31.7 Wh@0.5C |
| Charging temperature | 5° to 40° C (41° to 104° F) |
| Compatibility | DJI Avata 2 |
| Gamintojas | DJI |
| Gross weight | 180 g. |
| Net weight | 180 g. |
| Box length | 12,00 cm. |
| Box width | 5,50 cm. |
| Box height | 4,00 cm. |
| Seria FPV | DJI Avata 2 |
| Rodzaj produktu | Akumulatory |