External optical device Asus LITE/BLK/G/AS, 280 g, black
External optical device Asus LITE/BLK/G/AS, 280 g, black



External optical device Asus LITE/BLK/G/AS, 280 g, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ASUS, Ace |
| Model | LITE/BLK/G/AS |
| Width | 14.2 cm, 185 mm. |
| Depth | 14.2 cm |
| Height | 2 cm, 180 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 280 g, 0.46 kg. |
| Supported media | DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, Audio-CD, CD-Extra, CD-I, CD-R, CD-ROM, CD-ROM XA, CD-RW, CD-Text, DVD-R DL, DVD-RAM, DVD+R DL, Multi-session CD, Photo-CD, Video-CD |
| Reading speed | CD 24X, DVD-ROM 8X |
| Recording speed | DVD+RW 8X, DVD-RAM 5X, DVD+R 16X, DVD+R DL 24X, DVD+RW 6X |
| Connection | USB 2.0 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | E-Green. Disc Encryption II |
| Length | 70 mm. |
| Country of manufacture | CN |