External optical device Asus Black, 245 g, black
External optical device Asus Black, 245 g, black



External optical device Asus Black, 245 g, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ASUS, Ace |
| Model | Black |
| Width | 13.9 cm, 180 mm. |
| Depth | 13.9 cm |
| Height | 2 cm, 180 mm. |
| Color | Black color |
| Weight | 245 g, 0.51 kg. |
| Supported media | Audio-CD, CD-Extra, CD-I, CD-R, CD-ROM XA, CD-RW, CD-Text, DVD-ROM, DVD-ROM DL, DVD-ROM SL, DVD-Video, DVD+/-R, DVD+/-R DL, DVD+/-RW, Multi-session CD, Photo-CD |
| Reading speed | CD 24X, DVD-ROM 8X |
| Recording speed | DVD+RW 8X, DVD+R DL 24X, DVD+RW 6X |
| Connection | USB 2.0 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | USB Type-C cable included. Easy to carry |
| Compatible with M | DISC |
| Length | 65 mm. |
| Country of manufacture | CN |