Yato YT-82020 power wrench 1/4" 3300 RPM 450 N m Black, Red 450 W
Yato YT-82020 power wrench 1/4" 3300 RPM 450 N m Black, Red 450 W















Yato YT-82020 power wrench 1/4" 3300 RPM 450 N m Black, Red 450 W
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Adjustable speed | Yes |
| Built-in light | No |
| Protection class | II |
| Product type | Impact wrench |
| Product colour | Black, Red |
| Input power | 450 W |
| Power source | AC |
| Cable length | 4 m |
| Weight | 2.24 kg |
| Sound power level | 107 dB |
| Idle speed (max) | 3300 RPM |
| Drive size | 1/4" |
| Torque (max) | 450 N m |
| Sound pressure level | 96 dB |
| Vibration level | 17.648 m/s² |