- New
- In stock
Einhell 4510070 power screwdriver/impact driver 2100 RPM Black, Red
Einhell 4510070 power screwdriver/impact driver 2100 RPM Black, Red
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
8 - 13
business days
| Built-in light | Yes |
| Adjustable speed | Yes |
| Product colour | Red, Black |
| Motor type | Brushless |
| Product type | Impact driver |
| Handle shape | Pistol handle |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Weight | 2 kg |
| Package weight | 2.88 kg |
| Idle speed (max) | 2100 RPM |
| Maximum torque (hard applications) | 400 N m |
| Battery charger included | No |
| Carrying case | No |
| Battery included | No |