DRILL BIT SDS+ PUUR 22X310
DRILL BIT SDS+ PUUR 22X310
DRILL BIT SDS+ PUUR 22X310
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | MAKITA, Makita |
| Article | D-08062 |
| Length | 31 cm, 358 mm. |
| Working part length | 26 cm |
| Diameter | 22 mm |
| Mounting type | SDS Plus (TE-C) |
| Material to be processed | Concrete, Masonry |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Workpiece length: 260 mm. Mounting type: SDS Plus (TE-C) |
| Weight | 0.42 kg. |
| Width | 52 mm. |
| Height | 20 mm. |
| Country of manufacture | CN |