- In stock
Bosch Bosch GBH 240 F 790 W hammer drill (0611273000)
Bosch Bosch GBH 240 F 790 W hammer drill (0611273000)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Bosch |
| Weight | 5 kg. |
| Depth | 0.442 m. |
| Width | 0.108 m. |
| Height | 0.354 m. |
| Cartridge type | SDS Plus |
| Power consumption | 790W |
| Maximum idle speed | 4200 RPM |
| Maximum number of strokes per minute | 930 beats per minute |
| Maximum number of strokes per minute | 2.7 J |
| Feeding | From the network |
| Drilling with impact | Yes |
| Drilling | Yes |
| Wood | 3cm |
| Metal | 1.3cm |
| Concrete | 2.4cm |
| Additional handle | There is |
| Guarantee for a legal entity | 1 year |