- In stock
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Handle shape | Pistol handle |
| Product type | Cordless drill |
| Screwdriving | Yes |
| Product colour | Black, Orange |
| Drilling | Yes |
| Built-in light | Yes |
| Reverse | Yes |
| Adjustable speed | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power source | Battery |
| Battery capacity | 1.5 Ah |
| Charging time | 1.5 h |
| Battery voltage | 18 V |
| Sound power level | 65.2 dB |
| Number of gears | 11 |
| Torque (max) | 30 N m |
| Sound pressure level | 76.2 dB |
| Drilling diameter in steel (max) | 1 cm |
| Idle speed (max) | 650 RPM |
| Drilling diameter in wood (max) | 2.5 cm |
| Drills included | Yes |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Carrying case | Yes |
| Battery included | Yes |
| Battery charger included | Yes |
| Magnetic holder | Yes |
| Interchangeable caps | Y |
| Bits included | Yes |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Avoid battery contact with water and moisture., Do not dispose of used batteries in the regular rubbish bin. |