- In stock
-
−4%
18V cordless ratchet DCF510N DEWALT
18V cordless ratchet DCF510N DEWALT
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Toolholder | 3/8", 1/2" |
| Maximum spin speed | 300/min |
| Battery voltage | 18 V |
| Torque (max) | 101,7 Nm |
| Motor type | Brushless |
| Illumination LED | Yes |
| Weight | 1.2 kg |
| Charger | No |
| Dewalt cordless ratchet DCF510N-XJ | Yes |
| Carrying case | No |
| Battery pack | No |
| Interchangeable anvil 1/2-3/8" | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |