- In stock.
Electrolux EGC3322NVK
Electrolux EGC3322NVK
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Collection | 300 series "Domino" |
| Model | EGC3322NVK |
| Width | 29 cm, 400 mm. |
| Depth | 52 cm |
| Height | 4.1 cm, 130 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 3900W |
| Weight | 5.2 kg, 5.4 kg. |
| Hob type | Gas stove |
| Number of cooking zones | 2 |
| Diameter of cooking zones | 54mm, 100mm |
| Type of cooking grate | Cast iron |
| Cooking zone power | 1000W, 2900W |
| Gas leak protection for cooking zones | Yes |
| Electric ignition of gas burners | Yes |
| Management | Mechanical |
| Child safety feature | No |
| Timer | No |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | No |
| Automatic shutdown | No |
| Screen | No |
| Variable-sized cooking zones | No |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | Yes |
| Additional information | Gas control burners. Front control knobs |
| Length | 620mm. |
| Country of manufacture | IT |