- In stock.
Electric hob Gorenje ECT322BCSC
Electric hob Gorenje ECT322BCSC
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | ECT322BCSC |
| Width | 30 cm, 450 mm. |
| Depth | 52 cm |
| Height | 5.1 cm, 160 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 2900W |
| Weight | 4.1 kg, 8.7 kg. |
| Hob type | Power plant |
| Number of cooking zones | 2 |
| Diameter of cooking zones | 120/180mm; 145mm |
| Cooking zone power | 700./1700/0.0 W ; 1200/0.0/0.0W |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Features | Pause function The function remembers the settings used while the hob was temporarily switched off. Child lock Yes Timer function Yes StayWarm The function keeps food warm while preserving its taste |
| Timer | No |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | No |
| Screen | No |
| Variable-sized cooking zones | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | StopGo function. StayWarm function |
| Length | 620mm. |
| Country of manufacture | SI |