- In stock.
-
−16%
Refrigerator SBS LG GMG960EVJE
Refrigerator SBS LG GMG960EVJE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | GMG960EVJE |
| Height | 179.2 cm, 1792 mm. |
| Width | 91.4 cm, 914 mm. |
| Depth | 72.9 cm |
| Weight | 143 kg, 153 kg. |
| Color | Black color |
| Refrigerator type | Four-door |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 359 kWh |
| Total refrigerator capacity | 638 liters |
| Useful refrigerator capacity | 364 liters |
| Freezer usable capacity | 246 liters |
| Noise level | 40 dB |
| Number of freezer drawers | 6 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 9 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Water and ice maker | Yes |
| Management | Electronic, Smartphone |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 729 mm. |
| Country of manufacture | CN |