- In stock.
REFRIGERATOR SBS GSBC40PYPE LG
REFRIGERATOR SBS GSBC40PYPE LG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | GSBC40PYPE |
| Height | 179 cm, 1790 mm. |
| Width | 92.3 cm, 923 mm. |
| Depth | 73.5 cm |
| Weight | 101 kg, 121 kg. |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Two-door (with freezer inside) |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 352 kWh |
| Total refrigerator capacity | 664 liters |
| Useful refrigerator capacity | 417 liters |
| Freezer usable capacity | 221 liters |
| Noise level | 36 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | No |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - No |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Water and ice maker | No |
| Management | Sensory |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 735 mm. |
| Country of manufacture | CN |