- In stock.
REFRIGERATOR RF50C530EB1/EO SMG
REFRIGERATOR RF50C530EB1/EO SMG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RF50C530EB1/EO |
| Height | 177 cm, 1776 mm. |
| Width | 81.7 cm, 817 mm. |
| Depth | 71.5 cm |
| Weight | 102.5 kg, 104.5 kg. |
| Color | Black |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 301 kWh |
| Total refrigerator capacity | 495 liters |
| Useful refrigerator capacity | 330 liters |
| Total freezer capacity | 165 liters |
| Noise level | 40 dB |
| Number of freezer drawers | 2 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | No |
| Shelving material | Tempered glass |
| Quick freezing | Yes |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Water and ice maker | Yes |
| Management | Mechanical |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 715 mm. |
| Country of manufacture | TH |