Refrigerator Haier HSR3918ENPG
Refrigerator Haier HSR3918ENPG



Refrigerator Haier HSR3918ENPG
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Haier, Haier |
| Model | HSR3918ENPG |
| Height | 177.5 cm, 1888 mm. |
| Width | 90.8 cm, 980 mm. |
| Depth | 64.7 cm |
| Weight | 89 kg, 99 kg. |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Two-door |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 317 kWh |
| Total refrigerator capacity | 339 liters |
| Total freezer capacity | 191 liters |
| Noise level | 38 dB |
| Number of freezer drawers | 2 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | Yes |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 5 hours |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 716 mm. |
| Country of manufacture | CN |