- In stock.
Refrigerator double door Samsung RS90F66BEFEO
Refrigerator double door Samsung RS90F66BEFEO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RS90F66BEFEO |
| Height | 178.4 cm, 595 mm. |
| Width | 91.2 cm, 594 mm. |
| Depth | 72.6 cm |
| Color | Black color |
| Refrigerator type | Two-door |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 352 kWh |
| Total refrigerator capacity | 614 liters |
| Useful refrigerator capacity | 389 liters |
| Freezer usable capacity | 225 liters |
| Noise level | 34 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | Yes. Near 0 °C temperature zone - No |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Management | Electronic, Smartphone |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 120 kg. |
| Length | 548 mm. |
| Country of manufacture | PL |