- In stock.
Refrigerator double door Samsung RS70F64KEBEO
Refrigerator double door Samsung RS70F64KEBEO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RS70F64KEBEO |
| Height | 174.4 cm, 1740 mm. |
| Width | 91.2 cm, 912 mm. |
| Depth | 71.6 cm |
| Weight | 116 kg, 123 kg. |
| Color | Black color |
| Refrigerator type | Two-door |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 345 kWh |
| Total refrigerator capacity | 635 liters |
| Useful refrigerator capacity | 417 liters |
| Freezer usable capacity | 218 liters |
| Noise level | 36 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | No |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 15 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 6 hours |
| Water and ice maker | Yes |
| Management | Mechanical, Electronic, Smartphone |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 716 mm. |
| Country of manufacture | PL |