- In stock.
Refrigerator double door Samsung RS57DG400EM9EO
Refrigerator double door Samsung RS57DG400EM9EO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RS57DG400EM9EO |
| Height | 178 cm, 1780 mm. |
| Width | 91.2 cm, 912 mm. |
| Depth | 65.4 cm |
| Weight | 91 kg, 99 kg. |
| Color | Gray color |
| Refrigerator type | Two-door |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 331 kWh |
| Total refrigerator capacity | 583 liters |
| Useful refrigerator capacity | 375 liters |
| Freezer usable capacity | 208 liters |
| Noise level | 37 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Number of shelves | 5 |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 14 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 6 hours |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 654 mm. |
| Country of manufacture | CN |