- In stock.
Refrigerator double door GSGV80PYLL LG
Refrigerator double door GSGV80PYLL LG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | GSGV80PYLL |
| Height | 179 cm, 1790 mm. |
| Width | 91.3 cm, 735 mm. |
| Depth | 73.5 cm |
| Weight | 138 kg, 148 kg. |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Two-door |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 352 kWh |
| Total refrigerator capacity | 635 liters |
| Useful refrigerator capacity | 416 liters |
| Total freezer capacity | 219 liters |
| Noise level | 36 dB |
| Number of freezer drawers | 2 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Water and ice maker | Yes |
| Management | Sensory |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 913 mm. |
| Country of manufacture | CN |