Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 5
business days
2-port hub: USB 3.1 Gen 1 (5 Gbps) port and USB 2.0 port
HDMI port with UHD 4K support
87 W USB Type-C Power Delivery port
10/100 Mbps LAN port
Durable premium style metal housing
| Summary | Gembird A-CM-COMBO5-04. Connectivity technology: Wired, Host interface: USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C, USB Power Delivery up to: 87 W. Ethernet LAN data rates: 10,100 Mbit/s. Product colour: Silver, Data transfer rate: 5 Gbit/s, Maximum digital resolution: 3840 x 2160 pixels. Width: 34 mm, Depth: 103 mm, Height: 15 mm. Package width: 69 mm, Package depth: 142 mm, Package height: 18 mm |
| Vendor Homepage | https://gembird.nl/item.aspx?id=12427 |
| Unit Box Height | 0.02 |
| Unit Box Length | 0.17 |
| Unit Box Width | 0.075 |
| Connectivity technology | Wired |
| DC-in jack | No |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Microphone in | No |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery revision | 2.0 |
| USB Power Delivery up to | 87 W |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10/100 Mbit/s |
| Card reader integrated | No |
| Data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Maximum digital resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum refresh rate | 30 Hz |
| Product colour | Silver |
| Wireless charging | No |
| Depth | 103 mm |
| Height | 15 mm |
| Weight | 50 g |
| Width | 34 mm |
| Package depth | 142 mm |
| Package height | 18 mm |
| Package weight | 75 g |
| Package width | 69 mm |
| Model | A-CM-COMBO5-04 |
| Units per Shipping Box | 1 |
| Unit Calculated Volume | 0.000255 cubm |
| Unit Calculated Weight | 0.07 kg |