- In stock.
Electrolux ESF2400OW
Electrolux ESF2400OW
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | ESF2400OW |
| Width | 55 cm, 500mm. |
| Depth | 50cm |
| Height | 43.8 cm, 438 mm. |
| Weight | 19.85 kg, 22.3 kg. |
| Color | White color |
| Energy efficiency class | F |
| Water consumption per cycle | 6.5 liters |
| Number of tableware sets | 6 |
| Dishwasher type | Freestanding |
| Washing efficiency class | A |
| Drying efficiency class | A |
| Noise level | 52 dB. Duration of the "eco" program - 230 min. |
| Number of programs | 6 |
| Washing programs | Quick wash, Intensive wash, Eco program, Glassware, Normal program |
| Indicators | Rinse aid indicator, Salt indicator, End of cycle indicator |
| Management | Electronic |
| Protection against water spills | Yes |
| Child safety feature | No |
| Screen | Yes |
| Tool drawer | No |
| Automatic opening | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Additional information | The Party program will wash your dishes in just 20 minutes between meals. You'll always get your dishes perfectly clean, no matter what you're washing. Choose from any of the 6 programs |
| Adjustable leg height | Yes |
| Length | 550 mm. |
| Country of manufacture | CN |