- In stock
Cocktail shakers Electrolux E6VB1-8ST, black/grey
Cocktail shakers Electrolux E6VB1-8ST, black/grey
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Collection | Explore 6 |
| Model | E6VB1-8ST |
| Length | 204 mm, 412 mm. |
| Weight | 4.92 kg, 6.36 kg. |
| Color | Black, Grey |
| Housing material | Stainless steel |
| Power | 1400W |
| Number of speeds | 3 |
| Stepless speed control | Yes |
| Intuitive speed control | Yes |
| Number of nozzles | 1 |
| Turbo mode | Yes |
| Number of dishes | 2 |
| Pulse mode | Yes |
| Cable length | 1 year |
| Dishwasher safe | Washable individual parts |
| Complete set | Drinking bottle, Vacuum nozzle, Container, Adapter with ice crusher blades |
| Ice crusher | Yes |
| Wireless | No |
| Measuring cup | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | 6 stainless steel blades improve product mixing. Achieve a smoother and more consistent texture. Vacuum technology prevents oxidation of products both during and after blending. Protects vitamin C and antioxidants. Blend cocktails directly in a drink holder that you can take with you. Blend perfect cocktails, smoothies or even crush ice using automatic functions. |
| Width | 330 mm. |
| Height | 342 mm. |
| Country of manufacture | CN |