- In stock.
Cocktail blender Nutribullet NB907R, red col.
Cocktail blender Nutribullet NB907R, red col.
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | NUTRIBULLET, Nutribullet |
| Model | NB907R |
| Weight | 2.2 kg, 2.98 kg. |
| Color | Red color |
| Capacity | 0.9 liters |
| Housing material | Plastic, Metal |
| Power | 900W |
| Number of speeds | 1 |
| Stepless speed control | No |
| Intuitive speed control | No |
| Turbo mode | No |
| Number of dishes | 2 |
| Pulse mode | No |
| Dishwasher safe | Washable individual parts |
| Complete set | Lid, Knife (1 pc.), Mixing bowl (2 pcs.), Device |
| Ice crusher | Yes |
| Wireless | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Dimensions: 200 x 300 x 500 mm. 2 bowls: 700 ml and 900 ml. |
| Length | 262 mm. |
| Width | 363 mm. |
| Height | 148 mm. |
| Country of manufacture | CN |