- In stock.
Blender Bosch MMB6141B
Blender Bosch MMB6141B



Blender Bosch MMB6141B
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Model | MMB6141B |
| Color | Black color |
| Capacity | 1.5 liters |
| Housing material | Plastic, Metal |
| Power | 1200W |
| Number of speeds | 2 |
| Stepless speed control | No |
| Number of dishes | 1 |
| Pulse mode | No |
| Cable length | 1 year |
| Maximum revolutions per minute | 30000 rpm |
| Complete set | Mixing bowl (1 pc.), Cocktail shaker |
| Ice crusher | Yes |
| Noise level | 80 dB |
| Wireless | No |
| Measuring cup | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Dimensions 410×230×195 mm |
| Weight | 3.492 kg. |
| Length | 395 mm. |
| Width | 288 mm. |
| Height | 305 mm. |
| Country of manufacture | FI |