Table lamp Trio R56561079, E27, 15W
Table lamp Trio R56561079, E27, 15W



Table lamp Trio R56561079, E27, 15W
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRIO, Trio |
| Light bulb socket | E27 |
| With a light bulb( | (in the set) - No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Light flow adjustment | No |
| Voltage | 220 - 240V |
| Length | 31.5 - 31.5cm, 170 mm. |
| Width | 35.5 - 35.5cm, 315 mm. |
| Height | 17.5 - 17.5cm, 420 mm. |
| Product type | Table lamps |
| Hood color | Gold color |
| Body color | Gold color |
| Housing material | Plastic, Ceramics |
| Degree of protection (IP) | IP24 |
| Hood material | No hood |
| Article | R56561079 |
| Number of bulbs | 1 |
| Maximum bulb power | 15W |
| Style | Retro |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| With switch | Yes |
| Weight | 2.2 kg. |
| Country of manufacture | CN |