Table lamp Eglo 900925, LED, 2.8W
Table lamp Eglo 900925, LED, 2.8W



Table lamp Eglo 900925, LED, 2.8W
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | EGLO, Eagle |
| Light bulb socket | None (integrated lamp) |
| Maximum power | 2.8W |
| With a light bulb( | (in the set) - Yes |
| Color temperature | 2400 - 4000°K |
| Luminous flux | 270 - 270lm |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Light flow adjustment | Yes |
| Dimming type | By touch |
| Voltage | 220 - 240V |
| Length | 13 - 13cm, 132 mm. |
| Width | 13 - 13cm, 138 mm. |
| Height | 28 - 28cm, 313 mm. |
| Product type | Table lamps |
| Hood color | Black color |
| Body color | Black color |
| Housing material | Plastic, Metal |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Hood material | Plastic, Metal |
| Article | 900925 |
| Number of bulbs | 1 |
| Bulb type | LED |
| Maximum bulb power | 2.8W |
| Style | Modern |
| LED type | CCT |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| With switch | No |
| Weight | 0.925 kg. |
| Country of manufacture | CN |