Desk luminaire Eglo Carlo 901828, E14, 18W
Desk luminaire Eglo Carlo 901828, E14, 18W



Desk luminaire Eglo Carlo 901828, E14, 18W
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | EGLO, Eagle |
| Light bulb socket | E14 |
| Maximum power | 18W |
| With a light bulb( | (in the set) - No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Light flow adjustment | No |
| Voltage | 220 - 240V |
| Length | 8.5 - 8.5cm, 170 mm. |
| Width | 8.5 - 8.5cm, 170 mm. |
| Height | 46 - 46cm, 240 mm. |
| Product type | Desk lamps |
| Hood color | Black color |
| Body color | Black color |
| Housing material | Metal |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Hood material | Metal |
| Article | 901828 |
| Number of bulbs | 1 |
| Maximum bulb power | 18W |
| Style | Modern |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| With switch | Yes |
| Weight | 0.943 kg. |
| Country of manufacture | CN |