- In stock
-
−1%
Makita DUC254Z chainsaw Blue
Makita DUC254Z chainsaw Blue
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Chain speed | 24 m/s |
| Product colour | Blue |
| Blade length | 48.2 cm |
| Oil tank capacity | 0.14 L |
| Motor type | Brushless |
| Power source | Battery |
| AC input voltage | 18 V |
| Battery pack | No, No |
| Carrying case | No |
| Charger | No |
| Warnings | Do not dispose of used batteries in the normal waste stream; hand them in at a designated collection point. |