- In stock
-
−1%
Makita DJR186Z sabre saw 3.2 cm Black,Blue
Makita DJR186Z sabre saw 3.2 cm Black,Blue
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Soft grip | Yes |
| Product colour | Blue, Black |
| Product description | Terms and conditions of the extended warranty for private and business users https://www.makita.pl/service-web-login.html |
| Electronic Cell Protection (ECP) | Yes |
| Speed control type | Electronic |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight | 3.8 kg |
| Length | 486 mm |
| Height | 222 mm |
| Depth | 81 mm |
| Vibration emission | 13 m/s² |
| Cutting depth in wood | 25.5 cm |
| Cutting depth in metal profiles/pipes | 13 cm |
| Vibration level uncertainty (board) | 1.5 m/s² |
| Stroke length | 3.2 cm |
| Stroke rate | 2800 spm |
| Sound pressure level | 84 dB |
| Sound power level | 95 dB |
| Battery pack | No |
| Charger | No |
| Carrying case | No |
| Warnings | Do not dispose of in normal waste - special disposal required., Use appropriate protective equipment to avoid injury., Read the instruction manual before use. |