Makita DJR183Z reciprocating saw
Makita DJR183Z reciprocating saw






Makita DJR183Z reciprocating saw
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product description | Terms and conditions of the extended warranty for private and business users https://www.makita.pl/service-web-login.html |
| Product colour | Multicolour |
| Built-in light | Yes |
| Idle stroke rate (max) | 3000 spm |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Weight | 1.5 kg |
| Width | 398 mm |
| Height | 81 mm |
| Depth | 201 mm |
| Cutting depth in wood | 5 cm |
| Stroke height | 1.3 cm |
| Cutting depth in steel | 5 cm |
| Battery pack | No |
| Charger | No |
| Saw included | Yes |
| Carrying case | No |