- New
- In stock
Hand saw TP-CS 18/190 Li BL Solo 4331210 EINHELL
Hand saw TP-CS 18/190 Li BL Solo 4331210 EINHELL
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
7 - 12
business days
| Product colour | Black, Red |
| Soft start | Yes |
| Power source type | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Package weight | 4.52 kg |
| Height | 320 mm |
| Width | 380 mm |
| Depth | 230 mm |
| Weight | 3.23 kg |
| Blade diameter | 19 cm |
| Bevel adjustment | Yes |
| Number of teeth | 24 |
| Cutting depth (90º) | 6.5 cm |
| Cutting depth (45º) | 4.5 cm |
| Blade bore | 3 cm |
| Idle speed (max) | 3800 RPM |
| Charger | No |
| Battery pack | No |