GRINDING DISC INOX 115X22X1
GRINDING DISC INOX 115X22X1
GRINDING DISC INOX 115X22X1
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Thickness | 1mm |
| Diameter | 115 mm |
| Inner hole diameter | 22.23 mm |
| Weight | 0.025 kg, 0.03 kg. |
| Maximum revolutions per minute | 13300 rpm |
| Cutting speed | 80 m/s |
| Disc shape | Straight |
| Material to be processed | Stainless steel, Steel |
| Units per package | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Maximum speed per minute: 13300 rpm. Cutting speed: 80 m/s |
| Length | 114 mm. |
| Width | 113 mm. |
| Height | 1 mm. |
| Country of manufacture | DE |