- In stock
Einhell GP-PS 18/20 Li BL-Solo pruning shears Bypass Black, Red
Einhell GP-PS 18/20 Li BL-Solo pruning shears Bypass Black, Red
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Soft grip | Yes |
| Handle colour | Black, Red |
| Handle material | Plastic |
| Safety lock | Yes |
| Cutting system | Bypass |
| Weight | 1.38 kg |
| Blade length | 19.2 cm |
| Cutting capacity | 15 cm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Carrying case | No |
| Battery pack | No |
| Charger | No |