- In stock
Einhell 4432000 angle grinder 7.6 cm 20000 RPM 740 g
Einhell 4432000 angle grinder 7.6 cm 20000 RPM 740 g
Einhell 4432000 angle grinder 7.6 cm 20000 RPM 740 g
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black, Red |
| Motor type | Brushless motor |
| Adjustable speed | Yes |
| Power source | Battery |
| Battery voltage | 18 V |
| Weight | 740 g |
| Idle speed (max) | 20000 RPM |
| Grinding disc diameter | 7.6 cm |
| Cutting depth (max) | 1.6 cm |
| Battery pack | No |
| Carrying case | No |
| Charger | No |