Diamond cutting disc BOSCH X-LOCK 125x1.6x10 mm
Diamond cutting disc BOSCH X-LOCK 125x1.6x10 mm


Diamond cutting disc BOSCH X-LOCK 125x1.6x10 mm
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Article | 2608900658 |
| Diameter | 125mm |
| Inner hole diameter | 22.23 mm |
| Thickness | 1.4 mm |
| Diamond blade type | Continuous |
| Material to be processed | Porcelain tiles, Stone |
| Suitable for cutting | Dry, Wet |
| Units per package | 1 |
| Maximum revolutions per minute | 12500 rpm |
| Cutting speed | 80 m/s |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Suitable for tools | For angle grinders |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.155 kg. |
| Length | 165 mm. |
| Width | 161 mm. |
| Height | 10 mm. |
| Country of manufacture | ID |