CUTTING DISC BOSCH 125X1MM INOX 10PCS
CUTTING DISC BOSCH 125X1MM INOX 10PCS



CUTTING DISC BOSCH 125X1MM INOX 10PCS
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BOSCH, Bosch |
| Thickness | 1mm |
| Diameter | 125mm |
| Inner hole diameter | 22.23 mm |
| Maximum revolutions per minute | 13250 rpm |
| Cutting speed | 80 m/s |
| Disc shape | Straight |
| Material to be processed | Stainless steel, Steel |
| Units per package | 10 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | 10 pieces. Maximum speed per minute: 13250 rpm. Cutting speed: 80 m/s |
| Weight | 0.415 kg. |
| Length | 130 mm. |
| Width | 130 mm. |
| Height | 20 mm. |
| Country of manufacture | CN |