Cutting blade Makita
Cutting blade Makita
Cutting blade Makita
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Makita |
| Article | D-03925 |
| Diameter | 235 mm |
| Inner hole diameter | 30 mm |
| Thickness | 2.4 mm |
| Number of teeth | 20 |
| Tooth angle | 20 ° |
| Cutting width | 2.4 mm |
| Proper cutting | Rough, Dry |
| With a ring | No |
| Units per package | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Material to be processed | Wood |
| Weight | 0.55 kg. |
| Length | 302 mm. |
| Width | 274 mm. |
| Height | 8 mm. |
| Country of manufacture | CN |