-
−8%
Cordless shears KARCHER HGE 18-50 Battery Set
Cordless shears KARCHER HGE 18-50 Battery Set
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cutting length | 5 cm |
| Idle speed | 2700 RPM |
| Sound pressure level | 84.2 dB |
| Sound power level | 93.5 dB |
| Product colour | Black, Yellow |
| Blade type | Single blade |
| Uncertainty K | 1.5 m/s² |
| Battery voltage | 18 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Charger | Yes |
| Battery capacity | 2.5 Ah |
| Power source | Battery |
| Battery pack | Yes |
| Width | 970 mm |
| Weight | 2.9 kg |
| Height | 188 mm |
| Depth | 213 mm |