- In stock
Combat Recon 10 101 INC Model A GREEN knife
Combat Recon 10 101 INC Model A GREEN knife
Combat Recon 10 101 INC Model A GREEN knife
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Blade type | Smooth, Serrated |
| Product colour | Black, Green |
| Handle colour | Green |
| Blade material | Metal |
| Product type | Knife |
| Knife type | Survival knife |
| Blade colour | Black |
| Length | 180 mm |
| Weight | 270 g |
| Blade length | 93 mm |
| Hazard pictogram(s) | GHS07: Harmful |