CHAINSAW AKU. XR 18V 20CM DCMPS520N DEWALT
CHAINSAW AKU. XR 18V 20CM DCMPS520N DEWALT






CHAINSAW AKU. XR 18V 20CM DCMPS520N DEWALT
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Oil tank capacity | 0.55 L |
| Product colour | Black, Yellow |
| Chain bar length | 20 cm |
| Chain speed | 8.5 m/s |
| Power source | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Removable battery | Yes |
| Battery voltage | 18 V |
| Weight | 2.1 kg |
| Chain bar included | Yes |
| Battery included | No |
| Chain cover included | Yes |
| Carrying case | No |
| Battery charger included | No |
| Wrench included | Yes |
| Battery level indicator | Yes |