- In stock
Chainsaw 50 cm, 54 V DCMCS575X1 DEWALT
Chainsaw 50 cm, 54 V DCMCS575X1 DEWALT
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Blade length | 50 cm |
| Chain speed | 15 m/s |
| Product colour | Yellow, Black |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Power source | Battery |
| Weight | 6 kg |
| Charger | Yes |
| Carrying case | No |
| Battery pack | Yes |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Warnings | Do not dispose of used batteries in the normal waste stream; hand them in at a designated collection point., Use appropriate protective equipment such as gloves and safety glasses., Keep the unit away from sources of heat and fire. |