Chainsaw 18V DCMPS567N-XJ DEWALT
Chainsaw 18V DCMPS567N-XJ DEWALT







Chainsaw 18V DCMPS567N-XJ DEWALT
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Yellow, Black |
| Chain speed | 6.5 m/s |
| Chain bar length | 20 cm |
| Ergonomic grip | Yes |
| Telescopic tube | Yes |
| Oil tank capacity | 0.115 L |
| Battery voltage | 18 V |
| Power source | Battery |
| Weight | 3.8 kg |
| Adjustable length | Yes |
| Length (max) | 4.5 m |
| Bar length | 3 m |
| Charger | No |
| Carrying case | No |
| Battery pack | No |
| Warnings | Do not dispose of used batteries in the normal waste stream; hand them in at a designated collection point. |